4S_SQUAD Freelancer clan
Postovani,
klan se preselio na novu adresu (http://www.4s-squad.com), te Vas molimo da se tamo "sretnemo" i da nastavimo druženje na našem novom klanskom forumu! Dobrodošli!

Respected,
4S SQUAD guild has been moved to another address (http://www.4s-squad.com), so be kind and join us there to continue with development of our friendhips! Welcome!
4S_SQUAD Freelancer clan
Postovani,
klan se preselio na novu adresu (http://www.4s-squad.com), te Vas molimo da se tamo "sretnemo" i da nastavimo druženje na našem novom klanskom forumu! Dobrodošli!

Respected,
4S SQUAD guild has been moved to another address (http://www.4s-squad.com), so be kind and join us there to continue with development of our friendhips! Welcome!
4S_SQUAD Freelancer clan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4S_SQUAD Freelancer clan

Fighters for The Great Balance
 
PrijemPortalliGalerijaTraži4S_SQUAD Void subforumLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Windows XP na 32 ili 64 bit-a?

Ići dole 
+3
sbogicevic
Hannibal
BabaRoga
7 posters
AutorPoruka
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimeČet Jun 05, 2008 11:12 pm

Ako uzmem na 32 bit-a jer bi mi stedeo dosta sistemskih resursa, da li bi imao problema sa novijim aplikacijama zbog nekompatibilnosti? Da li ima na trzistu software-a koji idu na 64 bita osim operativnih?

ili mi savetujete da stavim odmah windows XP na 64 bit-a?
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
Hannibal
Airman 2nd class
Hannibal


Broj poruka : 301
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.05.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimePet Jun 06, 2008 8:45 am

Licno nisam koristio 64-bit varijantu, ali znam neke ljude koji jesu. Radili su im programi iz 32-bit varijante (koriste programe za dizajn) ali su mi rekli da i nisu bas odusevljeni.

Oni su instalirali prvenstveno zbog RAM-a, posto 64-bit varijanta podrzava vise od 2GB.

Ako gresim javi da napusim ortake
Nazad na vrh Ići dole
sbogicevic
Vice-Admiral
sbogicevic


Broj poruka : 356
Godina : 57
Localisation : Holandija / Novi Sad
Datum upisa : 21.05.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimePet Jun 06, 2008 10:40 am

Znam da moji pajtasi koriste 64 bita na serverima ne samo sto prava vise rama nego sto ( koliko su mi objasnili ) mozes precizno da odrediz kolicinu memorije razlicitim aplikacijam i servisima prilikom multitaskinga i pozadinskim procesima. Veoma je bitno da ti Ooperativni sistem bude 64-bita ali emoj zaboraviti a i harware to iziskuje. 32 bitne aplikacije ce raditi kao i do sada samo u zasebnom memorijskom prozoru, sto povecaa stabilnost sistema (tako kazu).

Ali najverovatnije da posle prvog blue screen-a ide poznato Windows XP na 32 ili 64 bit-a? 456289 i Windows XP na 32 ili 64 bit-a? 879813 i Windows XP na 32 ili 64 bit-a? 367214 i na kraju zbog promasene investicije Windows XP na 32 ili 64 bit-a? 844711
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nice.nl
Doncha
Admin
Doncha


Broj poruka : 490
Datum upisa : 12.02.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimePet Jun 06, 2008 12:03 pm

64-bitni XP je na mom kompu potrajao nekih desetak dana. Mučenje i sa drajverima i sa svim ostalim zarad 0% performansi.
Nazad na vrh Ići dole
DeDa
Fleet Lieutenant
DeDa


Broj poruka : 257
Datum upisa : 16.06.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimePet Jun 06, 2008 6:57 pm

Doncha ::
64-bitni XP je na mom kompu potrajao nekih desetak dana. Mučenje i sa drajverima i sa svim ostalim zarad 0% performansi.
Podvlacim i potpisujem... Mnogo bolje radi Vista Ultimate, koju toplo preporucujem, jer ne "jede" RAM kao standardne Viste. U prilog tome:

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Deskdz2.th

EDIT: Ako se odlucis da isprobas, javi da rezem. Wink
Nazad na vrh Ići dole
ubersoldat
Commodore
ubersoldat


Broj poruka : 270
Godina : 45
Localisation : Beograd
Datum upisa : 27.10.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimePet Jun 06, 2008 7:35 pm

AAAAAAAAAA, Deko pa i ti igras Warblade !!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

A vidim volis i FM !!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimeČet Jul 31, 2008 10:41 pm

@DeDa
Hajde napravi jedan detaljan tutorial kako instalirati Vista Ultimate a bilo bi pozeljno i Windows XP da imamo za nase fanove. Ja recimo to nisam nikad radio i strah me da cu nesto ***bati.

Neka se jos neko javi ako mu nije problem da se ovim bakce, ja sam prokrstario dosta foruma i svi opisi su dosta haoticni i svojom nedoslednoscu unose dosta zabuna.

Znaci, izabrati dobitnu varijantu i izneti samo nju ....
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
BOX
Airman
BOX


Broj poruka : 229
Godina : 35
Localisation : BG Zemun Polje
Datum upisa : 19.07.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimeČet Jul 31, 2008 11:45 pm

Bako moj savet: Instaliraj XP SP2 (ili SP3 ako volish da eksperimentishesh) i olakshaj sebi zivot. Ne znam kakav komp imash ali dobro instaliran i konfigurisan XP je mnooogo bolja opcija nego vista. Cale je ima na poslu i moram reci da nije neshto odushevljen. Zbog sata i kalendara na desktopu jednostavno se ne isplati bakcati se sa tim stvarima. Ako nemash dobar proc i minimum 1gb rama to je loshe reshenje (i sa 1gb rama ne bih instalirao to cudo)

@Deda na XP zauzece od preko 400 Mb je znak da je sistem zreo za generalku kreza
Na starom kompu sa antivirusom i svim zezalicama nije prelazilo 300mb.
Xp se moze podesiti (iskljucivanjem nekih procesa) da odmah nakon instalacije zauzece bude oko 200 Mb i manje.

Jbg mozda sam ja takav ali za mene je brzina rada na prvom mestu. I samo zbog toga ne bih uzimao vistu za koju svi kazu da je sporija od xp u svakodnevnom radu tongue
Nazad na vrh Ići dole
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimePet Avg 01, 2008 12:18 am

BOX ::
Bako moj savet: Instaliraj XP SP2 (ili SP3 ako volish da eksperimentishesh) i olakshaj sebi zivot. Ne znam kakav komp imash ali dobro instaliran i konfigurisan XP je mnooogo bolja opcija nego vista. Cale je ima na poslu i moram reci da nije neshto odushevljen. Zbog sata i kalendara na desktopu jednostavno se ne isplati bakcati se sa tim stvarima. Ako nemash dobar proc i minimum 1gb rama to je loshe reshenje (i sa 1gb rama ne bih instalirao to cudo)

@Deda na XP zauzece od preko 400 Mb je znak da je sistem zreo za generalku kreza
Na starom kompu sa antivirusom i svim zezalicama nije prelazilo 300mb.
Xp se moze podesiti (iskljucivanjem nekih procesa) da odmah nakon instalacije zauzece bude oko 200 Mb i manje.

Jbg mozda sam ja takav ali za mene je brzina rada na prvom mestu. I samo zbog toga ne bih uzimao vistu za koju svi kazu da je sporija od xp u svakodnevnom radu tongue

Nabavio sam novu masinu, bez operativnog .... bice 2G RAM-a .... ali bez obzira na to zelim funkcionalni OS, ne mora biti Vista.

Sada vidim da ima u ponudi i Vista Ultimate Speedy, pojednostavljena sa dosta izbacenih servisa ... Kazu da je Vista mnogo laksa za instal ...
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimePet Avg 01, 2008 11:12 am

nasao sam sjajne tutoriale za instalaciju OS, postavicu ih kao "bitne" u ovom delu foruma
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
DeDa
Fleet Lieutenant
DeDa


Broj poruka : 257
Datum upisa : 16.06.2007

Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitimePet Avg 01, 2008 5:16 pm

@ Box
Ono što vidiš na slici je Windows VISTA Ultimate, a ne XP. Wink

@ Baka
Probaću sad za vikend (ako nahvatam vremena) da najprostije moguće napišem neki tutorial i za Vistu i za XP Pro SP 3.

EDIT: Za sve koji smatraju da Firefox jede previše memorije = FIREFOX ULTIMATE OPTIMIZER

Za rad ovog programa je potreban i .NET Framework 2.0 , naravno ukoliko ga vec nemate.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Windows XP na 32 ili 64 bit-a?   Windows XP na 32 ili 64 bit-a? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Windows XP na 32 ili 64 bit-a?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Instalacija Windows Xp Pro
» Raspali windows i mpid ...
» Windows Vista Ultimate Speedy

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
4S_SQUAD Freelancer clan :: Hardware/software-
Skoči na: