4S_SQUAD Freelancer clan
Postovani,
klan se preselio na novu adresu (http://www.4s-squad.com), te Vas molimo da se tamo "sretnemo" i da nastavimo druženje na našem novom klanskom forumu! Dobrodošli!

Respected,
4S SQUAD guild has been moved to another address (http://www.4s-squad.com), so be kind and join us there to continue with development of our friendhips! Welcome!
4S_SQUAD Freelancer clan
Postovani,
klan se preselio na novu adresu (http://www.4s-squad.com), te Vas molimo da se tamo "sretnemo" i da nastavimo druženje na našem novom klanskom forumu! Dobrodošli!

Respected,
4S SQUAD guild has been moved to another address (http://www.4s-squad.com), so be kind and join us there to continue with development of our friendhips! Welcome!
4S_SQUAD Freelancer clan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4S_SQUAD Freelancer clan

Fighters for The Great Balance
 
PrijemPortalliGalerijaTraži4S_SQUAD Void subforumLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pomozite ako boga znate!!!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Hannibal
Airman 2nd class
Hannibal


Broj poruka : 301
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.05.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimeČet Dec 11, 2008 9:53 pm

Poceo sam da ludim.

Da li se neko razume u wireles mreze? (3P prvenstveno mislim na tebe)

Situacija je sledeca:

imam dva racunara povezana preko rutera na internet,

na mom racunaru je i W kartica preko koje bih povezao laptop na net,

ja sam uspeo da povezem racunare preko W i pise da su konektovani ali se ne vide. Naravno laptop ne vidi internet.

Help?!!! Sad
Nazad na vrh Ići dole
DeDa
Fleet Lieutenant
DeDa


Broj poruka : 257
Datum upisa : 16.06.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimePet Dec 12, 2008 1:22 am

Da li si im dodelio IP adrese? Koji internet koristis, tj. ciji router imas? Ako je Lelekom-ov, onda zaboravi.... trebace ti i switch, jer kod njihovog routera od 4 porta uporebljiva su svega dva. U tom slucaju switch prikljusic na router a racunare u switch. Naravno, OBAVEZNO im dodeli IP adrese, da bi switch mogao da ih razlikuje. Proveri koja je IP adresa routera, mada bi to trebalo da izgleda nekako ovako: 192.168.1.1 (router). Pa onda svakom racunaru dodelis adrese od 192.168.1.2 do 192.168.1.250 Izvinjavam se ako nisam bas najjasniji... nisam ni bas najtrezniji. Very Happy Pomozite ako boga znate!!! 436195
Nazad na vrh Ići dole
Hannibal
Airman 2nd class
Hannibal


Broj poruka : 301
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.05.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimePet Dec 12, 2008 1:39 am

nije problem u ruteru. Moja dva kucna racunara vezana su na ruter i net radi super. Poenta je da ja hocu da preko jednog od njih vezem laptop preko wireles.

Znaci ovako laptop na racunar 1, a racunar 1 i racunar 2 na ruter.

Dosadasnji uspeh je da su laptop i racunar 1 povezani preko wireles-a ali ne mogu ni podacima ni internetu da pristupim sa laptopa.

Ziveli deko
Nazad na vrh Ići dole
sbogicevic
Vice-Admiral
sbogicevic


Broj poruka : 356
Godina : 57
Localisation : Holandija / Novi Sad
Datum upisa : 21.05.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimePet Dec 12, 2008 4:00 pm

To sto hoces nije jednostavno. Kao prvo moras da se pobrines da je i laptop kao i oba racunara u istoj radnoj grupi. Zatim moras na racunaru i laptopu da iskljucis firewall (ili barem deo za kucni LAN), zatim moras da share-ujes deo diska ili mape koje hoces ti da budu vidljive za ostale racunare. E onda treba da podesis internet gateway u racunaru br.1 da drugi korisnici kroz njega mogu na internet. to znaci da racunar br.1 uvek mora da bude upaljen ako sa laptopom hoces na net.
Jednostavije je ako imades koji dinar da uzmes modem/router sa WiFi. Neznam posto su u Svrbistanu ali ovde ih imas vec za €. 45, - sa 802.11g (54Mb) Resio si se cele zajebancije oko spajanja preko racunara a i mozes da ukljucis WPa II enkripciju (zastita). Plus sto je korisno ako ti dodje poseta sa laptopom za tren mu das pristum internetu preko WiFi.

santa kreza
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nice.nl
Hannibal
Airman 2nd class
Hannibal


Broj poruka : 301
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.05.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimePet Dec 12, 2008 10:36 pm

Hvala Bogi na savetu, ali poenta je da sam imao wireles karticu kod kuce pa rekoh da je iskoristim.

Nije mi potrebno toliko da sad kupujem beskabalni ruter. Cesto sam hteo da probam i ovu varijantu. Zezacu se jos malo pa ako uspe uspe.

Hvala na pomoci
Nazad na vrh Ići dole
3P
Commodore
3P


Broj poruka : 160
Datum upisa : 02.09.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimePon Dec 15, 2008 10:18 am

Teshko cjes brate to izvesti.. evo i zasto:

1. Po defaultu obicno taj adsl ruter ima podignut DHCP i dodeljuje IP adrese , Gateway i subnet masku tim tvojim desktop masinama... recimo masini br1 dodeli da mu je ip 192.168.10.1 gw, IP 192.168.10.2 i subnet recimo 255.255.255.0
Drugoj masini dodeli isto to samo za IP mu da recimo 192.168.10.3

2. Teoretski da bi progurao net ka laptopu kroz bilo koje od ovih 2 masina, morao bi na njima da instaliras ICS (internet connection sharing), a on zapravo uradi sledece: pukne na toj desktop masini staticku adresu ...neznam napamet ali misli 192.168.10.1 ili 192.168.0.1 , a usput podigne svoj mini dhcp... tako da bi laptop trebalo od njega da dobije novi gateway i ip adresu...(gw na laptopu onda bude ip adresa te desktop masine)

Kao sto vidish tu nastaje papazjanija jer je ta desktop masina da bi dobila od rutera ip morala da bude setovana sa automatskim tcp setovanjima (znaci da dobija i ona sama ip od dhcp servera sa rutera) a ti sa podizanjem ICS-a nju zakucavas na staticku i jos podizes dodatni DHCP...

3. Mozda bi i moglo da se na kraju nesto izmajmunise.. ali sve mora rucno da se podesava.. a veruj mi to je debela zajebancija... Smile

4. Realnije je matori da vidish da skocis do prve radnje i ako mozes da se pruzis za neki adsl ruter koji ima wireless access point u sebi... nije to neka cifra.. mislim da moze da se nadje za nekih 50-60e...

5. Ili da pazarish UTP kabl duzine koja ti treba pa da i taj lap bocnes u ruter... mislim da je metar UTP kabla oko 50dinara + oko 30 dinara su ti RJ45 konektori - ako ces sam da ih krimpujes. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hannibal
Airman 2nd class
Hannibal


Broj poruka : 301
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.05.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimePon Dec 15, 2008 7:44 pm

Hvala 3P!

Shvatio sam to i sam. Jednostavnije mi je da ga nakacim na kabal kad mi treba. Malo sam se i konsultovao sa kolegama sa posla a i sam ceprkao.

Naravno nije mi uspelo. Odustajem za sad.

Hvala puno svima.

P.S. ima u ''Picinom parku" besplatan net, pa kad mi zatreba oticicu tamo. Ko zna mozda mi bude i lepo What a Face Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Doncha
Admin
Doncha


Broj poruka : 490
Datum upisa : 12.02.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimePon Dec 15, 2008 10:36 pm

Ehhh, Hannibale, sve se na kraju svede na "picu il' žicu, pitanje je sad"! lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Hannibal
Airman 2nd class
Hannibal


Broj poruka : 301
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.05.2007

Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitimeUto Dec 16, 2008 12:58 am

Da znas. "Nece ti to radit' bez kabla" Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomozite ako boga znate!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite ako boga znate!!!   Pomozite ako boga znate!!! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomozite ako boga znate!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Call of duty 4 (znate kakav)
» MOMCI ZNATE KOGA SAM SINOC SREO NA SERVERU..???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
4S_SQUAD Freelancer clan :: Hardware/software-
Skoči na: