4S_SQUAD Freelancer clan
Postovani,
klan se preselio na novu adresu (http://www.4s-squad.com), te Vas molimo da se tamo "sretnemo" i da nastavimo druženje na našem novom klanskom forumu! Dobrodošli!

Respected,
4S SQUAD guild has been moved to another address (http://www.4s-squad.com), so be kind and join us there to continue with development of our friendhips! Welcome!
4S_SQUAD Freelancer clan
Postovani,
klan se preselio na novu adresu (http://www.4s-squad.com), te Vas molimo da se tamo "sretnemo" i da nastavimo druženje na našem novom klanskom forumu! Dobrodošli!

Respected,
4S SQUAD guild has been moved to another address (http://www.4s-squad.com), so be kind and join us there to continue with development of our friendhips! Welcome!
4S_SQUAD Freelancer clan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4S_SQUAD Freelancer clan

Fighters for The Great Balance
 
PrijemPortalliGalerijaTraži4S_SQUAD Void subforumLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 SVE O TORRENTIMA

Ići dole 
+8
sbogicevic
Tesla
LIMAN
UBICA
Hannibal
Laki
tosha
BOX
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
BOX
Airman
BOX


Broj poruka : 229
Godina : 35
Localisation : BG Zemun Polje
Datum upisa : 19.07.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Avg 03, 2007 1:05 am

Sad tema je toliko opsirna da cu ostaviti neke linkove ka osnovnim podacima a koga jos nesto zanima nek postuje pa cu odgovoriti koliko budem znao.
Malo uopste o torrentima:
http://forums.torrentspy.com/showthread.php?t=24375
http://forums.torrentspy.com/faq.php?faq=faq_index#faq_faq_torrentspy
Link za podesavanje rutera za ADSL korisnike:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?p=286939
Link ka SK forumu gde ima dosta korisnik informacija o torrentima
http://www.sk.co.yu/forum/forumdisplay.php?f=31

Sad postoji vise torrent programa:
1.BitTorrent (totalno pocetnicki nema neke opcije koje drugi imaju al radi poso)
http://www.bittorrent.com/download

2.Azureus ja ga koristim odlican je ne zalim se ninasta i nije mi dosad pravio probleme ima mnogo vise opcija nego BitTorrent i odlican je za cuvanje ratia
http://azureus.sourceforge.net/download.php (skidas 2.5 verziju 3.0 je puna reklama i nekih gluposti)

3.uTorrent mali zgodan programcic krcat svim potrebnim opcijama i lak za koriscenje pre sam njega koristio ali zbog problema svojstvenih samo mom kompu moro sam da predjem na Azureus
http://www.utorrent.com/

Ima ih jos ali su ova 3 najpopularnija

Sajtovi za skidanje torrenata zovu se trackeri i se dele na freelech i one kod kojih moras da pazis na ratio. Ratio ti je odnos Download/Upload i pozeljno je da ti bude oko 1 (to zavisi od trackera)

Ovi koji su freelech su malo vise "divlji" i nema puno pravila oko upload tako da ponekad mozes da naletis na lazan torrent (zauzima prostor ali ne sadrzi nista ili nije to to sto pise) Ako si pazljiv njih ces lako otkriti ( tu je preporuka da ne skidas torrente koje niko drugi nije skinuo pre tebe). Takodje protok moze da bude losiji ako malo ljudi seeduje. Kod freelech torrenata sve zavisi od dobre volje ljudi da seeduju i uploaduju torrente. Ali u globalu ja na tim sajtovima cesto nadjem apsolutno sve sto mi padne na pamet.

http://www.torrentspy.com/ Koristim samo njega ko zna jos neki nek postuje
http://www.torrentz.com/ (ovo je pretrazivac torrenata i preko njega mozes da nadjes sve sto te zanima)

E sad trackeri koji paze na ratio su malo zahtevniji za koriscenje i cesto su privatni tako da ti ponekad treba invitation. Posto ja koristim ove lokalne sbb trackere kojima ADSL korisnici ne mogu da pristupe necu ostavljati njihove adrese nego nek neko postuje neke spoljne trackere posto ja ne koristim ni jedan a i mrzi me sad da ih trazim Smile

Ja mislim da je to to i na kraju slika Azureusa u akciji dok skida simsons the movie SVE O TORRENTIMA 1186092272
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Fleet Lieutenant



Broj poruka : 70
Godina : 45
Localisation : BG
Datum upisa : 12.02.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Avg 03, 2007 10:08 am

Ajde ja cu malo o zatvorenim trekerima
Zatvoreni ili privatni trekeri imaju prednost sto se brzina tice sadrzaja torenta i sto nema tu mnogo razmisljanja jer imaju stroga pravila.

Prvi koja ja koristim je
http://www.torrentleech.org

Jedan od jacih privatnih trekera ima mnogo stroga pravila i nemoze bas svako da tu obitava.Prvo da bi se postao clan mora neko da te pozove.Pozivnica ima malo i nedaju je svi tako rado jer ako ovaj kome si dao popije ban popices ga i ti koji si ga pozvao.O ratiu se mora strogo voditi racuna kao i na svima zatvorenim trekerima.Tu su onda download slotovi koji te kao pocetnika ogranicava na 4 download istovremeno.Sledeca stvar koja zagorcacava stvar ljudima koji su navikli na free leeach je wait time koji ti neda da odmah skidas novu stvar ako imas los ratio nego u zavisnosti od ratio ti odredjuje vreme kad ce ti torent biti dostupan. To se vreme krece od 48 do 1 sata.Korisnika ima mnogo brzine za skidanje su sumanute tj. sky is the limit.Brzine su takve jer nemoze svako da bude uoloader tj. da bi bio uploader moras da imas vezu on min. 2 MBps slovima DVA MEGA BAJTA U SEKUNDI ili oko 16 MEGA BITA U SEKUNDI PROPUSNU MOC.Sve sto se tamo pojavi je novo i to je to sto je napisano znaci nema fejkova i ostalog djubreta jer su kazne stroge.Inace verzije utorrenta koja je dozvoljena je 1.6.1 novije su banovane iz raznoraznih razloga,a azuresa 2.5.4 nova verzija 3.x.x je isto zabranjena

Drugi treker koji ja koristim je
http://www.sceneaccess.org

On u odnosu TL je pocetnicima mnogo laksi jer je dosta liberalniji.Znaci prvo ti netreba pozivnica da bi se registrovao nema download slotova i wait time ali se o ratio mora mnogo voditi racuna jer je ovaj treker poznatiji kao jedan od onih na kojima je tesko odrzavati ratio.Tome najvise doprinosi mali broj korisnika jer ako se ne ukljuciti odmah kad se pojavi torent kasnije necete imati kome da seedujete.Isto je pravilo za uploader i ima mnogo novih stvari isto su ogromne brzine skidanja.

Sledeca dva trekera su namenjena samo za ljubitelje HD prikaza
prvi je http://hdbits.org a drugi je http://www.scenehd.org
HDbits trazi pozivnice nema wait time ima slotove (3) ali ima mogucnost freeleeach-a tj ako uploader odluci moze da da toren da se slobodno svlaci tj neradi se statistika za download nego samo za upload i takav je torent oznacen plavoma bojom na browse strani.
SceneHD je preslikan SceneAccess samo sto je opredeljen za HD filmove i serije.

Inace preporuceni programi za skidanje sa svih zatvorenih trekera su utorrenta 1.6.1 i azures 2.5.4 sve drugo je zabranjeno tj. moze da se koristi ali vam niko ne garantuje za statistiku.Jedini verzije koje trenutno nemogu da sekoriste su utorrenta1.7.x i azures 3.x.x

Domaci privatni treker koji mogu koristiti samo ljudi koji imaju SBB kablovski internet je

http://eucbg.homeip.net

Netreba pozivnica mora da se vodi racuna o ratio-u i da se dobro prouce pravila oko postavljanja torenata sto je jedan od bitnih uslova da bi postavili torent jer ovde moze svako biti uploader.

Sada malo saveta kod zatvorenih trekera nemoj te se nikad se zaletati i odmah nesto svlaciti nego se prikljucujte seedu dok ne izgurate ratio iznad min. 1
Ako ste nesto skinuli drzite torent aktivan jos dok ne izseedujete isto bar do 1 ili vise.

Ako ste sretnik i uspete da otvori te nalog na dva zatvorena trekera koristi te tu mogucnost sto ce te torent koji ste skinuli sa jednog da seedujete na drugom i obratno tako ce te izvuci ratio na oba trekera.

Savet jos jedan uvek skidajte i uplodijte JEDAN torent da bi ste iskoristili max svoje veze bila ona cable ili ADSL bilo dali skidate sa javnih ili zatvorenih trekera jer u nasoj zemlji jos uvek nema veliki brzina za smrtnike.

To je to ukratko o zatvorenim trekerima kao sto rekoh nije to mesto za svakog pogotovu ko je navikao na free leech sa javnih trekera dc habove kazu i emule, pravila su stroga i trebaih se pridrzavati kazne su teske tako ako niste disciplinovani nemojte se upustati u tu vrstu avanture i trositi svoje vreme ili ne daj boze da zbog vas neko ispasta.Ako se pak volite velike brzine skidanja i da ono sto ste skinuli bude to sto ste trazili, avolite pre svih da imate nove stvari pokusajte, dobro proucite pravila i prdrzavajte ih.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Fleet Lieutenant



Broj poruka : 70
Godina : 45
Localisation : BG
Datum upisa : 12.02.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Avg 03, 2007 10:33 am

Evo i nekih slicica

link 1
link 2
link 3
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeNed Avg 05, 2007 5:13 pm

josh neshto,kako da pazim na ratio?? stoji kako stoji i nemogu mu nishta??? (0.738)
Nazad na vrh Ići dole
BOX
Airman
BOX


Broj poruka : 229
Godina : 35
Localisation : BG Zemun Polje
Datum upisa : 19.07.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeNed Avg 05, 2007 6:14 pm

Ratio je odnos download/upload podeli svoj upload sa download i dobices ratio. Koji tracker koristis.

@Tosho ne znam zasto nisi spomeno http://maxmagnus.homeftp.net/tb/index.php lol!
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeNed Avg 05, 2007 6:42 pm

mare89 ::
Ratio je odnos download/upload podeli svoj upload sa download i dobices ratio. Koji tracker koristis.
znam shta je ratio,al shta s njim? zashto je bitan i kako da ga menjam?sve funkcionishe samo i bez moga meshanja.jedino me buni shto je nizak,kazu treba biti oko 1.00.
koristim µTorrent,mVsuck mislim da se zove tracker
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Fleet Lieutenant



Broj poruka : 70
Godina : 45
Localisation : BG
Datum upisa : 12.02.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeNed Avg 05, 2007 8:11 pm

@Mare89
Nisam ga spomenu jer ga ne koristim i neznam sta oni traze i nude ali po pricama isti je kao euc ali ima mnogo manje korisnika.Bolje da ti opises ljudima gde sta kako jer si tamo clan.

@Laki
Pokusaj da nesto uploadujes ili da se prikljucis na nekom torentu i tako ces popraviti ratio.Ako tvoj treker podrzava VIP donacije vidi da uplatis i dobijes status VIPa onda sigurno prglas ratio Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePon Avg 06, 2007 6:49 pm

tosha ::
@Mare89

@Laki
Pokusaj da nesto uploadujes ili da se prikljucis na nekom torentu i tako ces popraviti ratio.Ako tvoj treker podrzava VIP donacije vidi da uplatis i dobijes status VIPa onda sigurno prglas ratio Very Happy
hmmm,a kako gde i kome da uploadujem? i shta imam od toga? chemu sluzi dobar ratio??
sry, noob sam u ovome Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeSre Avg 08, 2007 8:51 am

scratch Bump SVE O TORRENTIMA 241990
Nazad na vrh Ići dole
BOX
Airman
BOX


Broj poruka : 229
Godina : 35
Localisation : BG Zemun Polje
Datum upisa : 19.07.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeSre Avg 08, 2007 8:11 pm

@Laki opusteno nije tesko samo dok se malo uhodas. Da li si ti ono bese preko ADSL? To za uploadovanje je malo teze objasniti ja sam naucio preko objasnjenja na trackeru. Ali ako radis sledece mozda ni neces trebati da uploadujes:
1.Koristi freelech tracker http://www.torrentspy.com/ npr ja njega sad koristim ponekad pre sam znao za jos neke al sam pogubio bookmarke tako da jbg. Ako se odlucis za ovu opciju postuj pa cu ti naci jos neki.
2. Kad zavrsis sa skidanjem ne diraj torrent ostavi ga da se siduje to znaci da ga ti uploadujes. Sad kad uploadujes isto koliko si skino ili vise onda mozes sa njim da radis sta oces.
Seedujes tako sto kad ti se zavrsi skidanje torrenta jednostavno ga ostavis na istoj lokaciji na kompu i sto duze drzis komp ukljucen (to sto si skino mozes slobodno da koristis ali ako oces da ga pomeris za to sledi drugo objasnjenje). Ako neko ne skida to sto ti seedujes nista od uploada. Fazon je i da podesis firewall (uf tosho pomagaj oko podesavanja ja sam samo naso na ovim sbb trackerima objasnjenje). Ja sam firewall iskljucio Very Happy. I jos ako ti skidas torrent koji npr jos 3 skidaju a jedan seeduje mocices da skidas podatke i od ovog sto seeduje i od ove trojice koja su skinuli vise od tebe (to se zove swarm) a u isto vreme ces ako si npr skino 20% a neko se tek prikljucio ti moci tih 20 % da njemu uploadujes. To je sve pod uslovom da si podesio dobro firewall ili da si ga iskljucio. Uf ovo mora da ti je affraid ali poenta je :
Seeduj sto duze i skidaj torrente koji te zanimaju cim vidis da ih je neko okacio pogotovu ako je u pitanju neki najnoviji film ili igra. Na taj nacin neces ni morati da uploadujes torrente (sto i nije nesto komplikovano).

Ako ti jos nesto nije jasno imam na kompu objasnjenje u obliku kratkih klipova koje je jedan tip okacio na NSu. Mnogo je dobro sve zivo objasnjeno i imas unutra sve programe koji ce ti zatrebati.
Zauzima nekih ~500MB. Mogo bi to da ti okacim na nekom trackeru koji ti oces.
Slobodno pitaj ako ti nesto nije jasno ili ako sam te ja dodatno zbunio Very Happy.

Imam ortaka koji ima duplo sporiji ADSL (da ne govorim sto nema ovaj lokalni protok) i lik ima mnooogo veci protok od mene:shock:. Ali zato kada njegovi primete da mu je ugasen komp odma ga pitaju da li je sve u redu da nije nesto pokvaren kreza . Tako i da sa ADSLom mozes dosta stvari da skines sa neta. Nesto sam racuno da sam platio za svaki film i igru koju sam skino za poslednjih mesec dana bio bih laksi za pare koje su vece od moje internet preplate. Tako da se torrenti veoma isplate. A tosha se zezo za ono za VIP to jedino ako skidas boga oca pa ti treba neki specijalan status da te ne bi zezali.

@Tosho NS koristim zato sto imaju dosta freelech torrenata( sve sto je starije od mesec dana ili sa cime je bilo problema zbog bilo cega i ono sto je team download). Da imaju skoro sve sto i EUC samo sto imaju malo HD filmova i nekih sitnih programcica. Totalno je isti kao EUC po pravilima je i malo opusteniji. Koristim oba zato sto ja neskidam stvari toliko cesto.


I da laki ratio ti je tu zato sto se torrenti baziraju na dobroj volji svih korisnika trackera da nesto podele sa drugim ljudima. Tako da ako bi ti non stop skidao a ne bi bar seedovo kako sam ti gore opiso dobio bi ban posle nekog vremena. Zamisli to kao da ti je dao ortak neki film da ga snimis na komp i reko ti da ga posle podelis sa svim vasim ortacima a ti dovatis i zadrzis ga.
UF ne znam kako to da ti recima pojasnim moras jednostavno da pocnes da koristis torrente da bi to lepo sve ukapiro. Nije to nista strasno i ako se zeznes uci se po sistemu probe pa kud puklo da puklo.

I da obavezno nemoj da radis hit&run(to ti je kad skines torrent i cim si ga skino prestanes da ga seedujes) probaj bar da ga seedujes jos nekoliko dana ( ne u kontinuitetu niko te ne tera da drzis komp upaljen non stop). Za to se na vecini trackera dobija warn ( ako primete da to radis cesto).
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeČet Avg 09, 2007 7:42 am

jbg,koristim torent prvi put zato shto do skoro nisam imao potrebe za tim,imao sam skoro neogranichen protok za nashe uslove(do 7mb),ali dobio sam dobru ponudu i prodao mrezu,sad radim na wirelesu 64k(nocu 512).inache jedva da gasim comp u zadnjih 2.nedelje,zato sam i redje na fl-u.skino sam oko 3.5Gb,iako je file veliki 1.31Gb,seedujem neshto non-stop al mi brzina d/l-a ceshto premashi brzinu u/l-a,ratio mi konstantno pada,dodushe polako,sad je 0.712.za sad ide dobro,al uzashno sporo.


Poslednji izmenio dana Sub Avg 11, 2007 12:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
BOX
Airman
BOX


Broj poruka : 229
Godina : 35
Localisation : BG Zemun Polje
Datum upisa : 19.07.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeČet Avg 09, 2007 12:13 pm

affraid Kako si imo bre 7MB/s protoka?
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeČet Avg 09, 2007 4:38 pm

mare89 ::
affraid Kako si imo bre 7MB/s protoka?
kazem do 7mb,bio sam admin i jedan od vlasnika lokalne mreze u selu,tako da kad ostali nisu online,ja preusmerim protok na sebe,ili redje podelim na one shto su trenutno tu.ali to vreme je proshlo,i dalje sam admin,al sad imam kontrolu od gazde mlacenje,a on taj slobodan protok koristi za sebe Mad.
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeSre Avg 22, 2007 12:01 pm

ljudi,skinuo sam ceo film,e sad shta dalje.imam gomilu sitnih arhiviranih fajlofva,kako da od toga napravim film(na 2 diska je)
i loooooool za 2 sata fali od mesec dana od kad sam pocheo da ga skidam,jbg nije comp radio svo vreme,a i kad sam na fl-u gasio sam torent.


update: e ljudi ,uspeo sam,nekako winrar program odradio sve sam,nije mi bash jasno,al bitno je da radi,sace ga odgledam pa da postujem u odeljku filmovi SVE O TORRENTIMA Tv10 cheers Cool king sunny queen
Nazad na vrh Ići dole
Hannibal
Airman 2nd class
Hannibal


Broj poruka : 301
Godina : 43
Localisation : Beograd
Datum upisa : 24.05.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeUto Apr 15, 2008 10:51 am

Znam da ce zvucati glupo sto ponovo pokrecem ovu temu, ali sam ispizdeo!!!

Posto nas dvojica koristimo isti ADSL pristup (mislim na mene i cimera) retko kad koristim torrent ali kad god on nije tu ukljucim se i gledam da, ako nista drugo, seedujem.

Moj problem je sledeci:

Ratio mi je 1.8 posto mi je upload 5.4KB/s a download oko 3 KB/s.

Desava se da nocu dodje na 10 KB/s ali se ne zadrzava konstantno nego varira.

Mislim da je problem nastao kad sam dobio ruter umesto modema, posto je sve bilo ok dok sam imao modem.

Da li je moguce da je problem sto, koliko sam ja ukapirao, imam staticku IP?
Probao sam i sa onim port forwarding programcicem sto ima da se skine ali nije prepoznao moj ruter.
Nazad na vrh Ići dole
UBICA
Airman 1st class
UBICA


Broj poruka : 459
Godina : 48
Datum upisa : 30.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeUto Apr 15, 2008 10:10 pm

ne znam tacno u cemu je problem,ali ako uzmem u obzir iskustva nas iz Beograda
SVI odreda na ADSL-u nikada ne postizu max brzine,nije bitno da li je torent ili e mule u pitanju
dok meni na SBB kablu je na moju srecu sve suprotno od toga
kada ima seedera uvek skida i uploaduje max brzinama
sta da vam kazem........
Nazad na vrh Ići dole
LIMAN
Admiral
LIMAN


Broj poruka : 1458
Godina : 44
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 17.02.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeSre Apr 16, 2008 1:15 am

Meni retko dodje dl do 45 kb/s i po pravilu varira.
Koliko sam ja cuo stvar je do provajdera koji namerno sjebavaju brzinu dl torrenta.
Naravno brzina zavisi i od samog zdravlja torrenta,imam jedan sto se skida vec 10 dana,sa njim sam uporedo skino vec 3 filma lol!
Nazad na vrh Ići dole
BOX
Airman
BOX


Broj poruka : 229
Godina : 35
Localisation : BG Zemun Polje
Datum upisa : 19.07.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeSre Apr 16, 2008 11:34 pm

Probaj da ukljucish encripciju (ako koristish uTorrent) Options -> Preferences _> BitTorrent -> Protocol encryption -> Ongoing enable.
To je u slucaju da ti provajder pravi probleme.
Ako to ne pomogne promeni port iskljuci firewal i slicno.
Ako i tada ne uspe stvarno onda ne znam shta da ti kazem... confused
Nazad na vrh Ići dole
UBICA
Airman 1st class
UBICA


Broj poruka : 459
Godina : 48
Datum upisa : 30.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeČet Apr 17, 2008 2:02 am

BOX je vrlooo u pravu
firewall ume zesce da zeza pogotovo kod programa koji otvaraju puno konekcija kada skidaju 1 stvar ( torenti,emule)
jedino je bezopasan kod programa npr. tipa soulseek (naslednik nikad prezaljenog Napstera ) koji kada skidaju ostvaruju tzv single-peer-to-peer konekciju
Nazad na vrh Ići dole
LIMAN
Admiral
LIMAN


Broj poruka : 1458
Godina : 44
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 17.02.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeSre Maj 21, 2008 2:34 pm

Da li neko ko koristi utorrent (moj je 1.7.7) a ima net ADSL 512/64,moze da postavi svoje parametre (ako moze SS bilo bi super).Naravno neko ko je zadovoljan svojom brzinom downloada kreza
Procitao sam gomilu tutorijala ali bih ipak voleo da znam tacne parametre,npr.max broj konekcija,max broj peerova po torrentu,koliko da stavim upload,koliko download.......

Koliko mi je pametno da iskljucujem firewall i da li ce to pomoci kod torrenata koji imaju los ratio?
Inace kod zdravog torrenta mi brzina ide i do 47 kB/s,sa ukljucenim firewallom.Da li mogu nesto da ucunim da ubrzam bolesne torrente ? lol!

Ako neko moze da mi objasni kako da podesim Ratio master,koji parametri su najbolji.
Kako da ga koristim,dok skidam torrent ili pre?
Da li ga vredi koristiti za divlje torrente ili samo za privatne?
Hocu da s registrujem na neki od onih sajtova sa privatnim,pa da ne srljam.



Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
LIMAN
Admiral
LIMAN


Broj poruka : 1458
Godina : 44
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 17.02.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeČet Maj 22, 2008 2:46 pm

Nasao sam veoma koristan tutorijal za uTorrent na BENCHforumu
Ipak bi i dalje voleo da vidim vas settings.
I malo info o programcicu ratio master za fake upload Laughing
Da li da koristim net limiter za ogranicavanje uploada torenta ili je dovoljno da ogranicim na samom torentu?
Nazad na vrh Ići dole
Tesla

Tesla


Broj poruka : 21
Godina : 50
Localisation : Srbija / Bela Crkva
Datum upisa : 26.04.2008

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeČet Maj 22, 2008 5:17 pm

ja imam uTorrent 177 ali je mu ne ogranicavam nista
upload i download su mi na unlimited
a koliko aktivnih torrenta mozes da guras zavisi od tvoje konekcije
sto veci protok.....
to je individualno
ne znam zasto ogranicavate torrente
nema potrebe
pazi da ti ratio bude 0,80 ili veci i to je sve

a po meni najbolji sajt za torrente je www.demonoid.com
tamo sam nasao skoro sve sto mi treba
odlican je i www.h33t.com ima jako kvalitetne torrente i nema fake torrenta

a sto se tice bad peers problema ja koristim PG2
PeerGuardian2
jako dobar programcic za odbranu od anti p2p
http://www.filehippo.com/download_peerguardian

SVE O TORRENTIMA Pguardian2

obrati paznju koliko IP adresa blokira
neverovatno
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fither-clan.net
sbogicevic
Vice-Admiral
sbogicevic


Broj poruka : 356
Godina : 57
Localisation : Holandija / Novi Sad
Datum upisa : 21.05.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Maj 23, 2008 10:44 am

neznam dali je od vas neko iskusio binarne news grupe. Puno je brze od torrenta, ne moras da se bakces sa upstream ratio i nisi zavistan dali ima online korisnika ili ne. Ja sa newsgroup servera skinem XBOX 360 igricu od 7,5 GB za dva sata a za filmove i muzicke dvd-e da nepricam. Film na DVD-5 skinem nekada i za manje od sat vremena. evo ovaj link pa se malo pozabavite sa tutorijalima i How to use. Uvek se mozete vratii torrentima

http://binaries.coolbegin.com/ kreza kreza kreza
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nice.nl
DeDa
Fleet Lieutenant
DeDa


Broj poruka : 257
Datum upisa : 16.06.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Maj 23, 2008 3:39 pm

Tesla ::
a po meni najbolji sajt za torrente je www.demonoid.com
Hocu pozivnicu, hocu pozivnicu......aaaaaaa, hocu pozivnicu....aaaaa SVE O TORRENTIMA 316818 .
SVE O TORRENTIMA 530539 . Naravno, ako imas...
Nazad na vrh Ići dole
Tesla

Tesla


Broj poruka : 21
Godina : 50
Localisation : Srbija / Bela Crkva
Datum upisa : 26.04.2008

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Maj 23, 2008 5:35 pm

alo dedo, proveri postu
poslao sam ti pozivnicu na onaj mail iz tvog profila
valjda...

al brini na ratio jer tamo kontrolisu
nemog da smanjujes upload
mogu da te banuju ako ne sidujes
meni je ratio oko 1,0
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fither-clan.net
LIMAN
Admiral
LIMAN


Broj poruka : 1458
Godina : 44
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 17.02.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Maj 23, 2008 6:02 pm

lol! Jel koristi neko uopste uTorrent? lol!

@Tesla
Kakav crni upload sa 60 kbps???
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Maj 23, 2008 9:21 pm

ja ga koristim cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tesla

Tesla


Broj poruka : 21
Godina : 50
Localisation : Srbija / Bela Crkva
Datum upisa : 26.04.2008

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimePet Maj 23, 2008 10:40 pm

LIMAN ::
lol! Jel koristi neko uopste uTorrent? lol!

@Tesla
Kakav crni upload sa 60 kbps???

vecina i koristi uTorrent
najbolji je valjda
a kad ti torrent zavrsi download nemoj da ga brises
ostavi nek siduje tj da uploaduje polako
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fither-clan.net
LIMAN
Admiral
LIMAN


Broj poruka : 1458
Godina : 44
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 17.02.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeSub Maj 24, 2008 1:38 am

Laki ::
ja ga koristim cheers
I kakav settings koristis?
Nazad na vrh Ići dole
Laki
Fleet Lieutenant
Laki


Broj poruka : 377
Godina : 45
Localisation : Pozarevac
Datum upisa : 21.03.2007

SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitimeNed Maj 25, 2008 10:29 pm

LIMAN ::
I kakav settings koristis?



uglavnom po defaultu,jedino menjam u\l i d\l speed kad zatreba za ratio,mada i njega solidno odrzava i sam uTorrent.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SVE O TORRENTIMA Empty
PočaljiNaslov: Re: SVE O TORRENTIMA   SVE O TORRENTIMA Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
SVE O TORRENTIMA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
4S_SQUAD Freelancer clan :: Hardware/software-
Skoči na: