4S_SQUAD Freelancer clan
Postovani,
klan se preselio na novu adresu (http://www.4s-squad.com), te Vas molimo da se tamo "sretnemo" i da nastavimo druženje na našem novom klanskom forumu! Dobrodošli!

Respected,
4S SQUAD guild has been moved to another address (http://www.4s-squad.com), so be kind and join us there to continue with development of our friendhips! Welcome!
4S_SQUAD Freelancer clan
Postovani,
klan se preselio na novu adresu (http://www.4s-squad.com), te Vas molimo da se tamo "sretnemo" i da nastavimo druženje na našem novom klanskom forumu! Dobrodošli!

Respected,
4S SQUAD guild has been moved to another address (http://www.4s-squad.com), so be kind and join us there to continue with development of our friendhips! Welcome!
4S_SQUAD Freelancer clan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4S_SQUAD Freelancer clan

Fighters for The Great Balance
 
PrijemPortalliGalerijaTraži4S_SQUAD Void subforumLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sins of a Solar Empire [SoaSe]

Ići dole 
+3
BOX
MarkoNBG
BabaRoga
7 posters
AutorPoruka
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeSub Mar 29, 2008 1:26 am

Merkao sam ovu igru odavno, pregledao trailer-e, i shvatio da mi demo nije bio neophodan da se dodatno uveravam o dobrom rejtingu igre. Skinuo sam je, preuzeo patch 1.03 i mom odusevljenju nije bilo kraja, nesto slicno kao kad sam startovao Freelancer i Homeworld2.

UVOD
Igra je RTS, strategija u realnom vremenu, ima SP i MP i odlicne tutorijale. Eh, sad, odakle da krenem ... mnogo je toga za reci .... pokusacu sazetiju i fokusiraniju varijantu. Dakle, radi se combat space simulation RTS-u, tim koji je radio na projektu je dobrim delom bio i deo tima koji je radio Homeworld2.

Prica u vidu kampanje u SP nazalost ne postoji nego vise lici na ono sto vecina igara prepoznaje kao skirmish. Igraci biraju izmedu tri rase: TEC [Zemljani poreklom, human race], Vasari [aliens, koji su napali TEC i zauzeli neke njihove kolonije, po uvodnom cinematic-u koji je by the way ispod standarda jer i nije pravi cinematic vec niz obicnih staticnih u kombinaciji sa animiranim GIF-ovima] i Advent [aliens]
Svi oni imaju slicne features, malo se razlikuju, i dobro su izbalansirani sto je izuzetno vazno za nas igrace i samu igru.

POCETAK IGRE
Pocinjete sa dodeljenom maticnom planetom, fabrikom fregata i par asteroida na kojima treba uspostaviti vadenje resursa i nesto vec datog resursa u vidu kredita, izvesnog broja jedinica metala i kristala. U zavisnosti koja je mapa u igri [sa nekoliko zvezdanih sistema, jednim ...], polozajem vase planete u odnosu na ostale i neprijatelja, birate sami taktiku defanzivni ili ofanzivnu. U prvom slucaju poradicete na obezbedenju maticne planete i novokolonizovanih gradenjem cannon platformi, bombarderskih i lovackih hangara ... kao i izvesnog broja jedinica flote koje u zavisnosti od vrste imaju svoje special preferances.
Prvi bojni brod [battlecruser] dobijate besplatno, ostale morate kupiti + konstantnim upgrade-om fleet research management-a. To su najjace jedinice, naravno, ali pojedina kombinatorika fregata i razaraca moze biti takode ubojita. Takode u igri su i scoute fregates koje od izuzetne vaznosti jer pomocu njih imate uvid u konfiguraciju zvezdanog sistema i potezima i floti protivnickog CPU.

PIRATI
Igra uvodi i mogucnost uvodenja i treceg lica [drugi CPU] koji ima ulogu pirata i po pravilu "ko da vise kredita" ulaze na stranu boljeg ponudaca i kvare igru protivnika konstantnim napadima [frekvencija i duzina napada zavisi od vase ponude] Postoji mogucnost i "crnog trzista" gde prodajete viskove ili kupujete manjkove resursa kao i mogucost da sami potrazujete odredenu cenu za odredeni resurs.Opcija moze biti iskljucena, nudi je patch 1.03, osnovna verzija je nije imala.

PRILIV KREDITA
Sto je flota veca i vase kolonijalno carstvo brojnije, veci su i troskovi odrzavanja te je vazno razmisljati i o ekonomskom background-u. Potrebno je da povedete racuna da credit income tece neometano i da se po potrebi poveca gradenjem trade ports-a, povecavanjem populacie u planet management-u [vise onih koji placaju porez pa samim tim smanjuju troskove odrzavanja/ tj. povecavaju vas credit income] i druge varijante.

RESEARCH
Postoje tri osnovna Research Management-a: Military, Civil, Fleet i Artifacts
Placanjem resursima vi zapravo otkljucavate razne ability i skills podeljenje po nivoima u prva tri research menadzmenta dok cetvrti Artfacts vise sluzi kao pregled i podsetnik da li ste istrazivanjem novokolonizovanih planeta otkrili mocne artifakts koji vam mogu dati neku prednost u daljem toku igre. [exploring planets je u planet management-u]

AI
To je ono revolucionarno u ovoj igri koja je zapravo slozena igra jer pored strategije koju postavljate treba upravljati mnogim operacijama i akcijama a to sve moze biti nistavno ako nemate dobar pregled sta radite i sta ste uradili. E, to vam AI omogucava da odradujete mnogo lakse nego sto se da zamisliti. olaksanje zapravo dolazi u vidu Empire Tree koji mozete sazimati i siriti ili potpuno skloniti .... Empire tree vam prikazuje sve kolonizovane planete i kompletno vase prisustvo na njima bilo da je logistika ili flota kao i planete koje nisu kolonizovane ili su pak neprijateljske ali ste na neki nacina na njima prisutni.

Desnji gornji ugao je rezervisan za pregled resursa i kredita, priliva kao broja eventualno pripremljenih posada za battlecruser. prelaskom misa preko creditnog polja dobijate detaljne informacije o vasim prilivima i opterecenjima ....

Kamera je odlicna, standardna, postoji edge opcija, orjentacija po vertikali i horizontali, FENOMENALAN ZOOM koji vas vodi od globalne perspektive zvezdanih sistema do najsitnijih detalja vaseg space ship-a.

ZAKLJUCAK
Ima mnogo toga sto nisam rekao, nemoguce je verujte mi, ali mogu slobodno reci na osnovu odigranih partija da je ova strategija u kategoriji "MUST have" pogotovo za one koji vole duuuge meceve[ima mogucnost snimanja cak i u MP pa ako se partija otegne igraci je mogu nastaviti u neko drugo vreme]

IN:
  • game engine
  • game balance
  • vodenje racuna o buducima fun-ovima sa slabim konfiguracijama [moj komp sa lakocom ovo vuce]
  • ogromni potencijal za dalji razvoj i napredak igre i koncepta
  • mogucnost snimanja/ cuvanja dela ili cele partije u MP


OUT:
  • uvodni cinematic
  • nedostatak kampanje u SP


SS-ovi:

TEC Battlecruser ulazi u hiperspace jump
Sins of a Solar Empire [SoaSe] Screen10


TEC Battlecruser izbliza obratite paznju na Empire Tree sa leve strane
Sins of a Solar Empire [SoaSe] Screen11


napad na Vasari fabriku kapitalnih brodova i planetu
Sins of a Solar Empire [SoaSe] Screen12


game lobby preko hamachi-ja
Sins of a Solar Empire [SoaSe] Screen13


TEC Battlecruser klasa "Kol" napada asteroid miner
Sins of a Solar Empire [SoaSe] Screen14


mapa dela zvezdanog sistema tanke linije su putanje hiperspace jump-a
preko kojih ide saobracaj, a obojene linije u crveno oslikavaju sirenje hostile kulture
preko broadcast emitera [otkljucava se u civic research]
Sins of a Solar Empire [SoaSe] Screen15
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
MarkoNBG
Airman
MarkoNBG


Broj poruka : 203
Godina : 37
Datum upisa : 24.02.2007

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeSub Mar 29, 2008 2:20 am

Ma video sam igra je bolest Smile.
Nazad na vrh Ići dole
BOX
Airman
BOX


Broj poruka : 229
Godina : 35
Localisation : BG Zemun Polje
Datum upisa : 19.07.2007

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeNed Mar 30, 2008 12:46 am

Solidna igra ali skirmish ume da dosadi najvishe zbog tempa koji je veoma spor na pocetku. Veoma je zahtevana za MP zbog duzine partije. Pokushao sam da je igram sa jednim drugom u lanu ali se on brzo smorio zato shto je ping bio uzasno veliki na trenutke.

OK je za kratkotrajnu zabavu geek

Mozda sam malo prestrog ali mene igra nije puno odushevila kreza
Nazad na vrh Ići dole
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeNed Mar 30, 2008 2:14 pm

BOX ::
Solidna igra ali skirmish ume da dosadi najvishe zbog tempa koji je veoma spor na pocetku.

Patch 1.03 popravlja tu situaciju davanjem opcije da se na + ili - ubrza ili uspori igra

BOX ::
Veoma je zahtevana za MP zbog duzine partije. Pokushao sam da je igram sa jednim drugom u lanu ali se on brzo smorio zato shto je ping bio uzasno veliki na trenutke.

Ja sam je igrao sa nas ukupno sest igraca iz Portugalije, Kine, Holandije, Italije i Madarske, nesto malo je lagovalo u pocetku i vise nikad u toku partije koja je trajala ni manje ni vise nego priblizno 4 sata!
cheers

Ima veliki izbor mapa tako da igraci sve mogu podrediti svojim ukusima, zeljama i potrebama. Postoji cak i opcija da igraci sami naprave svoje mape [mislim na one koji hostuju]. U MP takode postoji opcija koju donosi patch 1.03 da se brzina igre postavi na "fast" sto znatno resava problem onh koji vole zustrije Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
BOX
Airman
BOX


Broj poruka : 229
Godina : 35
Localisation : BG Zemun Polje
Datum upisa : 19.07.2007

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimePon Mar 31, 2008 1:14 pm

Hm priznajem da nisam instalirao taj patch. Videcu da joj dam onda josh jednu shansu cim budem imao vremena od study lol!
Nazad na vrh Ići dole
mwolf

mwolf


Broj poruka : 6
Godina : 48
Datum upisa : 11.04.2008

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimePet Apr 11, 2008 11:17 am

odlična igra
inače daj link za pattch Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://102nd.in.rs/
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimePet Apr 11, 2008 4:46 pm

mwolf ::
odlična igra
inače daj link za pattch Very Happy

sada je aktuelan upravo izasli patch 1.04 koji doprinosi boljem balansu igre.

Opisi ispravki koje donosi 1.04 patch:

Citat :
Gameplay / Balance:
-------------------------------------------------
-Market value changes:
-Ratio of buy/sell is now 2:1 instead of 3:1.
-Min price now 200 instead of 80.
-Boom/crashes now last ~twice as long.

-Multiple instances of the Embargo planet debuff from the same player no longer stack.

-Capital ships
-All non-Colony capital ship top speeds increased from 500 to 525.
-All Colony capital ship top speeds increased from 400 to 475.

-Siege Frigates:
-Build costs decreased by ~15%.

-Javelis, Illuminator, Assailant:
-Linear acceleration decreased from 200 to 150.
-Top speed decreased from 800 to 500.
-Range decreased from 130% to 115% of 1.02 ranges.

-Illuminator:
-Hull points increased from 520 to 620.
-Shield points increased from 450 to 550.
-Attack type changed from CAPITALSHIP to ANTIMEDIUM.
-Front bank damage increased from 33.8 to 58.5.
-Side banks damage decreased from 33.8 to 30.3.

-Defense Vessel:
-Reduced cooldown by 45%, damage reduced proportionally to maintain DPS.
-Fleet supply increased from 3 to 4.
-Now properly benefits from Advent laser research topics.

-Attack types
-AntiVeryLight chance to hit bombers decreased from 85% to 75%.
-AntiVeryLight damage vs Light armor decreased from 100% to 75%.

-Carriers
-Slight cost reductions for all carrier cruisers

-Returning Armada and General Fleet Spawning
-No longer possible to spawn ships past fleet point limit.
-Ship slot count updated after each spawn to prevent RA exploit (clicking multiple abilities at same time).
-Increased level 1 RA cooldown by 120 secs and level 2 RA cooldown by 60 secs

-Map Balance of Power fixed to have less Heavies and populated desert worlds.

-Stilakus Subverter's Distortion Field ability will no longer cause it to micro phase jump towards targets travelling to other planets.
-Fix for problem where after playing Sins for 100000 seconds (27.7 hours) damage and various other systems wouldn't update correctly.
-Fix for strike craft squads being able to launch when they should be grounded.
-Phasic Barrier now toggles off more consistently when it's 'autocast off' conditions are satisfied.

-------------------------------------------------
AI:
-------------------------------------------------
-Fixed minor bug in Unfair AI not behaving quite correctly.
-Fix bug where AI would retreat from his homeworld or last planet.
-AI is less likely to gang up on the leading player in Easy or Normal.
-Autocast logic for hull point restoring abilities no longer consider structures under construction as damaged.
-Fix for ships not auto-attacking after breaking alliances.
-Fix for AI difficulty settings not behaving correctly.
-Misc tweaks.


-------------------------------------------------
Networking / Multiplayer:
-------------------------------------------------
-Fixed minor bug in ico-join game screen where fleet size display was incorrect.
-Improved in-game chat text entry:
-Escape no longer clears the chat buffer when closing the window.
-Sending whispers is remembered (don't have to retype the whisper when sending again).
-Sending to allies is remembered (don't have to retype /a when sending again).
-Chat string and colors changed.
-Fixed bug where joining a multiplayer game in a slot that was previously held by an AI player would have the AI still be enabled when you started the game.
-When a human player drops and an AI replaces him, the AI now has his happiness set to the required amount for existing alliances so he doesn't drop them all instantly.


-------------------------------------------------
UserInterface / HUD:
-------------------------------------------------
-Fix map names for Backstab and Balance of power.
-Fixed bug where fleet pip clouds would not show up when loading a saved game.
-Fixed string label for IDS_COHESIONRANGE_FAR_NAME and IDS_COHESIONRANGE_FAR_DESCRIPTION.
-Changed artifacts researched stat to be "artifact discoveries"
-Tweaked some ability descriptions to improve their clarity.
-'Unit under attack' events are now suppressed for trade and refinery ships.


-------------------------------------------------
Modding:
-------------------------------------------------
-Entity name lookup is now case insensitve.
-New options to enable error messages. This can be turned on by modders in the user.setting file to simplify tracking down errors instead of mysteriously crashing.
-Fix num particles in the user.setting file not actually increasing and added user control over the number of particle simulations since this is another main limiter for those with uber computers who want to push things.


-------------------------------------------------
Misc:
-------------------------------------------------
-Fix for saved games not respecting custom game options.
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
mwolf

mwolf


Broj poruka : 6
Godina : 48
Datum upisa : 11.04.2008

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeSub Apr 12, 2008 10:27 pm

hvala
inače sad pičim 4 frakcije sa 50+ planeta (tako nešto) offline
Nazad na vrh Ići dole
http://102nd.in.rs/
mwolf

mwolf


Broj poruka : 6
Godina : 48
Datum upisa : 11.04.2008

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeSre Apr 16, 2008 9:25 am

Posle patcha snimljene pozicije nerade, pa prvo završite sve pa teko posle ubacite patch, naravno počeo sam novu sa neki 8 ili 10 frakcija i za sad mi ostale još dve frakcije i pirati (naravno pirati neće ih biti više samo da pustim da ih moji srede dosadili su Very Happy) a sa ove dve frakcije sam 100 % u dobrim odnosima, mora da se odabere jedna prvo da se sredi (teško ej odlučiti Very Happy)
sve u svemu igra je za 8 icu
Nazad na vrh Ići dole
http://102nd.in.rs/
KingRaptor




Broj poruka : 14
Localisation : Subotica/NoviSad
Datum upisa : 19.08.2008

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeUto Avg 19, 2008 11:24 pm

Dobra igra igro sam je ali brzo dosadi poruka za neposlusne
Nazad na vrh Ići dole
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Sins of a Solar Empire: Entrenchment   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeNed Maj 24, 2009 9:11 pm

Sins of a Solar Empire: Entrenchment

Radi se o prvom expansion pack-u koji igri daje pravi smisao a mislim i da je to ono pravo sto su i sami autori hteli da bude od samog pocetka. Favorizovana ofanzivna taktika u originalnoj varijanti sada dobija pandam i u "defanzivnoj" varijanti jer je pack-om omoguceno pravljene velikih zvezdanih baza [star base] sa zadivljujucim odbrambenim i logistickim mogucnostima, pogotovo kad se upgrade-uje.

Osmisljavanje strategija sada dize na posebno visok i softisticiran nivo sto se vidi i po broju igraca i hostovanih igara na serveru koji su sa odusevljenjem prihvatili ovo poboljsanje.

Star base je moguce napraviti max. jednu u okviru gravitacionog prstena planete, asteroida ili zvezde, s' obzirom da je skupa investicija do izrazaja dolazi i osmisljavanje tempa igre i balans izmedu razvijanja ekonomske i vojne komponente igre.

Mada mi je Homeworld2 i dalje najomiljenija RT strategija, moram priznati da mi se sada i Soase sa novim pack-om pridruzio u top 5 najomiljenijih igara.

Ako ima pasioniranih ljubitelja strategija, javita se pa da mozda oformimo klanski ogranak i za ovu igru. Verujem da bi Boki bio medu prvima ....
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
DarkmanTC

DarkmanTC


Broj poruka : 27
Datum upisa : 22.10.2008

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimePon Maj 25, 2009 7:01 pm

SoSE i nije neka igra, ali ima neki poseban smek koji te jednostavno tera da odigras jos 5 minuta, pa jos 5 minuta.... Znaci zavisna je kao i HW. Probacu i expanziju pa da vidim koliko su je promenili

Citat :
Ako ima pasioniranih ljubitelja strategija,
javita se pa da mozda oformimo klanski ogranak i za ovu igru. Verujem
da bi Boki bio medu prvima ....

Ja sam za
Nazad na vrh Ići dole
minustri
Airman
minustri


Broj poruka : 85
Godina : 45
Localisation : Beograd - Zemun
Datum upisa : 21.09.2008

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimePon Maj 25, 2009 8:30 pm

Tek sam sad video ovu temu, eh... gde su mi bile oci Very Happy
Inace, posto sam ni tamo ni ovamo sa X3:Reunion ovo bih mogao da probam.
Nazad na vrh Ići dole
BabaRoga
Vice-Admiral
BabaRoga


Broj poruka : 1001
Localisation : Serbia-NS
Datum upisa : 11.02.2007

Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitimeSub Maj 30, 2009 5:07 pm

Moram vam reci da SoaSe vredi svaku ulozenu paru, super strategija i super kombinatorika ....
Ja sam se primio bas ....
Nazad na vrh Ići dole
https://4s-squad-hq.editboard.com
Sponsored content





Sins of a Solar Empire [SoaSe] Empty
PočaljiNaslov: Re: Sins of a Solar Empire [SoaSe]   Sins of a Solar Empire [SoaSe] Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sins of a Solar Empire [SoaSe]
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
4S_SQUAD Freelancer clan :: Igre-
Skoči na: